Co mogę zrobić, aby utrzymać niskie ryzyko sercowo-naczyniowe?

,

Product ID: 1226 Kategorie: ,

Choroby sercowo-naczyniowe są główną przyczyną zgonów na całym świecie, w tym w Europie. W niektórych krajach liczba zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych zmniejszyła się dzięki środkom zapobiegawczym, takim jak zakaz palenia.

Zdrowe zachowania ochroni serce i utrzyma je silne na całe życie. Nierealistyczne jest oczekiwanie radykalnych zmian stylu życia z dnia na dzień. Aby zbudować trwałe nawyki, zacznij stopniowo od łatwej wygranej i trzymaj się jej.

Małe korekty mogą przynieść znaczące korzyści.

To, co jesz i ile jesz, ma duży wpływ na zdrowie serca i jest jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie. Jedząc poza domem, wybieraj zdrowe opcje.

Pozwól sobie na jeden zdrowy posiłek w tygodniu mniej, aby zachować motywację i nie czuć, że jesteś na diecie.

Aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko na wiele sposobów. Pomaga kontrolować masę ciała, ciśnienie krwi, lipidy i poziom cukru we krwi oraz sprawia, że ​​jesteś szczęśliwszy. Nie musisz być super fit. Nawet niewielki wzrost aktywności fizycznej poprawia stan zdrowia. Jeśli możesz dalej rosnąć, jeszcze lepiej! Jeśli czujesz się leniwy, poproś znajomego, aby poszedł z tobą na spacer. Staraj się utrzymywać dobry poziom ćwiczeń.

Pij z umiarem. Napoje alkoholowe powinny być ograniczone do dwóch szklanek dziennie (20 g alkoholu dziennie) dla mężczyzn i jednej szklanki dziennie (10 g alkoholu dziennie) dla kobiet. Jeśli nie pijesz, nie zaczynaj.

Nigdy nie pal i staraj się trzymać z dala od miejsc dla palących. Bierne palenie może być niebezpieczne dla Ciebie i Twojej rodziny. Rzucenie palenia to najskuteczniejszy sposób na zmniejszenie ryzyka chorób serca i płuc.

Regularnie sprawdzaj swoją wagę ciała. Osiągnięcie i utrzymanie prawidłowej wagi korzystnie wpływa na ciśnienie krwi, poziom cholesterolu we krwi i cukrzycę oraz zmniejsza ryzyko sercowo-naczyniowe.

Zarówno nadwaga, jak i otyłość wiążą się ze zwiększonym prawdopodobieństwem przedwczesnej śmierci. Ryzyko jest mniejsze przy wskaźniku masy ciała (BMI) pomiędzy 20 a 25 kg/m2 (u osób poniżej 60. roku życia). Większa redukcja masy ciała nie chroni przed chorobami układu krążenia.Zdrowa waga u osób po 60.

roku życia jest wyższa niż u osób młodych i w średnim wieku.Obwód talii musi być mniejszy niż 94 cm dla mężczyzn i mniejszy niż 80 cm dla kobiet. Jeśli jesteś otyły, poproś pracownika służby zdrowia o zalecenie planu odchudzania, który obejmuje dietę i aktywność fizyczną.

Powolna utrata wagi to najlepszy sposób na osiągnięcie i utrzymanie zdrowej wagi.

Twój lekarz lub pracownik służby zdrowia może użyć kalkulatorów ryzyka sercowo-naczyniowego, takich jak SCORE, aby ocenić ryzyko sercowo-naczyniowe i zdecydować, która procedura jest odpowiednia.Jeśli ukończyłeś lub przekroczyłeś 40 lat, dowiedz się, co musisz zmienić w swoim życiu, aby zadbać o zdrowie serca.

Jeśli ukończyłeś lub przekroczyłeś 40 lat, musiałeś zauważyć, że w organizmie zachodzi wiele zmian i musisz bardziej uważać na swoje zdrowie. Kiedy mówimy o zdrowiu serca, jeszcze bardziej konieczne staje się kontrolowanie czynników ryzyka i zmiana niektórych stylów życia i nawyków żywieniowych. Od tej grupy wiekowej wzrasta ryzyko wystąpienia problemów z sercem, zwłaszcza ostrego zawału mięśnia sercowego.

Przyczyną tego problemu mogą być takie czynniki, jak dziedziczność.

Oprócz tego na rozwój chorób serca wpływa siedzący tryb życia, palenie tytoniu, zła dieta i wysoka zawartość tłuszczu w jamie brzusznej.Według ostatnich badań przeprowadzonych przez King’s College London i opublikowanych w American Journal of Clinical Nutrition, mężczyźni i kobiety w wieku 40 lat i starsi, którzy stosują zdrowszą dietę, zmniejszają ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. jedna trzecia.

Dobrą wiadomością jest to, że wciąż jest czas, aby uratować swoje serce! Wprowadzając pewne zmiany stylu życia i rutyny, możliwe jest życie w wyższej jakości w nadchodzących latach i utrzymanie zdrowego serca.

Zobacz, co należy zrobić:

Unikaj papierosów: oprócz powodowania problemów oddechowych i nowotworów, papierosy są również odpowiedzialne za zwiększanie ryzyka chorób serca. Rzucając palenie, osoba natychmiast zmniejsza o połowę ryzyko śmierci z powodu serca, a po pięciu latach do zera.

Zmniejszenie wagi: kiedy mamy nadwagę, serce staje się grubsze i potrzebuje więcej siły, aby pompować krew. Ponadto nagromadzenie tłuszczu powoduje zablokowanie tętnic, co utrudnia przepływ krwi. Nadwaga utrudnia również kontrolowanie poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi.

Wskazówka: ciało w kształcie jabłka, to znaczy, gdy tłuszcz odkłada się w środku ciała, jest bardziej szkodliwe dla zdrowia serca. Dlatego ważne jest kontrolowanie obwodu talii. Dla kobiet wymiar ten nie powinien przekraczać 80 cm, a dla mężczyzn 94 cm.

Ćwicz regularnie nte: uprawianie aktywności fizycznej poprawia zdrowie serca i naczyń krwionośnych. Pomaga również w obniżeniu poziomu glukozy, ryzyku zakrzepicy i zmniejszeniu stanu zapalnego we krwi. Idealnym rozwiązaniem jest przeznaczenie około 30 do 40 minut dziennie na aktywność fizyczną w umiarkowanym tempie.

Kontroluj ciśnienie krwi: nadciśnienie to przewlekła choroba sercowo-naczyniowa, która wpływa głównie na naczynia krwionośne, serce, mózg i nerki. Zawsze skonsultuj się z lekarzem, aby zmierzyć ciśnienie krwi. Powyżej 140 na 90 mmHg (lub 14/9) można ją już uznać za wysoką.

Unikaj stresu i napięcia: nie zawsze łatwo jest kontrolować sytuacje nerwowości i napięcia. Ale kiedy się ochładzamy, zdajemy sobie sprawę, że zdenerwowanie nie rozwiązuje żadnych problemów.

Wręcz przeciwnie, przyczynia się do uszkodzenia układu nerwowego.

Ogranicz cukier: Unikaj pokarmów bogatych w cukier rafinowany, takich jak ciasta i inne słodycze. Zwróć także uwagę na zawartość cukru w ​​napojach. Cukier zwiększa poziom glukozy w organizmie.Kontroluj cholesterol: zmiana poziomu cholesterolu powoduje tworzenie się blaszek tłuszczowych w tętnicach, co może powodować twardnienie naczyń (miażdżyca).

Aby utrzymać to pod kontrolą, ważne jest włączenie do diety spożywania pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe i omega 3, takich jak na przykład kasztany i łosoś, a także ćwiczenia fizyczne.Porozmawiaj ze swoim kardiologiem, wykonaj badania profilaktyczne i nie zapomnij: tylko zmiany w Twoim nastawieniu mogą przyczynić się do lepszej jakości życia i zdrowia. Zobacz więcej na https://czestochowanews.pl/20220209345488/jak-dbac-o-zdrowie

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Co mogę zrobić, aby utrzymać niskie ryzyko sercowo-naczyniowe?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.