Co to jest botoks i jak się go aplikuje?

,

Product ID: 433 Kategorie: ,

Dzisiaj bardzo modnym sposobem na poprawę wyglądu jest sztuka lekarska estetyczna. Najpopularniejszy w minionych latach stał się zabieg wstrzyknięcia jadu botulinowej. Wykonuje się go, w celu zredukowania dokuczliwych i przeszkadzających zmarszczek mimicznych, żeby cera na twarzy była ujędrniona oraz lekka. Botox stosowany jest również w leczeniu zaburzeń mięśniowych, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W obu wypadkach lek działa tak samo, innymi słowy hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do zupełnego czy też fragmentarycznego rozluźnienia mięśnia. Aktywność botoxu rozpoczyna się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy.

Należy zaznaczyć, iż po leczeniu mogą wystąpić efekty uboczne, takie jak chwilowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one jednakże łagodny charakter oraz są krótkotrwałe. Ostatnim aspektem dotyczącym Botoxu, jest jego koszt. Zabiegi wstrzyknięcia toksyny botulinowej, u dzieci z mózgowym obezwładnieniem dziecięcym są refundowane. Natomiast każdy, kto zdecyduje się na upiększenie swojej twarzy, ma obowiązek być przygotowany na symptomatyczny uszczerbek finansowy. Jest to jedna z w najwyższym stopniu słynnych metod usuwania zmarszczek mimicznych – wypróbuj botoks.

Polega ona na wstrzykiwaniu w wyznaczone miejsca twarzy niewielkich dawek preparatu. W większości wypadków jest wstrzykiwane w górne części twarzy oraz w okolicach ust. Polega to na tym, iż na pewien czas paraliżuje mięśnie, w efekcie czego skóra w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby wypełnić miejsce, w którym wytworzyła się zmarszczka. Jest również stosowany jako wypełniacz w celu powiększenia ust. Chwilowo coraz częściej wykorzystuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wykonywany w gabinetach lekarskich i nie żąda znieczulenia.

Nie powinny go stosować kobiety w ciąży, jak oraz osoby z chorobami układu nerwowego oraz sercowego, a również z chorobą mięśni. Jest to zabieg chwilowy oraz należy go regularnie powtarzać. By nie mieć jakichkolwiek skutków ubocznych, należałoby chodzić do świetnych gabinetów medycznych, w jakich zabieg zostaje wykonany przez dobrego specjalistę. Jest to jeden z przeważnie wykorzystywanych zabiegów, a zarazem jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, chociaż należy pamiętać, iż zabieg ten nie jest trwały oraz powinien być regularnie ćwiczony.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY