W jaki sposób winna funkcjonować recepcja hotelowa?

Product ID: 696 Kategoria:

Bezpieczeństwo w hotelu zależy od zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych jak także od stanu nałożenie na hotel rozmaitych zabezpieczeń. Szczególnie dokuczliwe i częste przewinienia mające miejsce w hotelach to kradzieże mienia gości bądź też wyposażenia hotelu, pijaństwo, awantury lub ewentualnie nawet porachunki grup bandyckich. Przewinienia mogą być popełniane przez osoby z zewnątrz jednakowoż również i poprzez gości. Do tego zakład hotelarski jak jakikolwiek inny budynek narażony jest na pożary powodzie oraz inne tego rodzaju kataklizmy. Wynika z tego, że hotel ma obowiązek mieć odpowiedni system przeciw pożarowy i drożną sieć ewakuacyjną. Kluczową sprawą jest posiadanie w hotelu ochrony, na wypadek kradzieży lub zamieszek, w celu błyskawicznej interwencji.

Recepcja jest podstawą oraz wizytówką każdego hotelu. Ma być usytuowana w dostrzegalnym miejscu i zajmować naczelne miejsce na holu parterowym. Na ladzie recepcyjnej powinien panować ład oraz porządek oraz nienaganna czystość, bez plam i kurzu. Na ladzie znajduje się wyłącznie długopis z podkładką do pisania, bukiety lub też stroiki należyte do okazji. Poza tym wszelkie gazety, ulotki i broszury informacyjne muszą znajdować się w obrębie recepcji na wyjątkowych do tego celu stelażach – dzisiaj przyzwoiciej zainwestować w https://nfhotel.pl. Ważne jest aby w zasięgu wzroku, przy recepcji znajdował się też zegar, ma prawo być z przeróżnymi strefami czasowymi, kalendarz, cennik i tabela kursu walut, czas trwania doby hotelowej i inne ewentualne prośby kierowane do gości. Zatrudniony recepcji powinien wyglądać schludnie oraz elegancko.

Jeśli zakład hotelarski takowe posiada, ubrany jest w uniform hotelowy. Na lewym boku klatki piersiowej widnieje zawsze plakietka z imieniem oraz nazwiskiem. Recepcja jest czynna i dostępna dla gościa przez całą dobę, metamorfozy dyżurów w recepcji nie powinny być w żaden sposób odczuwalne dla gościa. W recepcji zawsze przebywa jeden zatrudniony, recepcja nie ma prawo stać pusta, jeśli na dyżurze jest dwóch pracobiorców, mile zauważane jest żeby każdy z nich znał inny język obcy.