W jaki sposób dostosować można pojazd dla osób niepełnosprawnych

Product ID: 1561 Kategoria:

Osoby niepełnosprawne chcą w normalny sposób funkcjonować w społeczeństwie, z tego też powodu duży nacisk kładzie się na to, aby im to jak najbardziej ułatwić. Tak prozaiczna nawet rzecz jak podjazdy czy niskie krawężniki mają ogromne znaczenie, ale sporo też można zrobić w kwestii jeżdżenia samochodami. Obecnie jest dostępnych na rynku naprawdę sporo rozwiązań, przy pomocy których można znacznie poprawić możliwości przewozu osób z niepełnosprawnością czy zapewnić im możliwość samodzielnego kierowania. Takie rozwiązania spełniają wszystkie obowiązujące przepisy, są też bezpieczne i wygodne podczas użytkowania, z tego też powodu coraz chętniej się po nie sięga.

Można je montować w różnych rodzajach samochodów, jeśli chodzi o wykaz konkretnych modeli, to już należy to sprawdzać u konkretnych producentów sprzętu. Takie dostosowanie samochodu dla niepełnosprawnych co prawda się wiąże z pewnymi kosztami, lecz daje to naprawdę dużo dla osób, jakie mają ograniczenia ruchowe. Przede wszystkim takie rozwiązania dzielą się na dwa rodzaje, to znaczy przystosowanie do transportu osób z niepełnoprawnością i zapewnienie im możliwości kierowania pojazdami. W przypadku pierwszej grupy najlepiej będą się sprawdzały nieco większe pojazdy, przykładowo duże vany czy minibusy. Bez żadnego problemu można w nich bowiem zamontować specjalne platformy i windy, które umożliwiają wjeżdżanie wygodnie wózkiem do środka.

Istotne będzie także dopilnowanie bezpieczeństwa w czasie jazdy, na przykład przez zastosowanie specjalnych pasów mocujących. Kategoria druga to przeróbki umożliwiające samodzielne jeżdżenie. Tu jest do dyspozycji całkiem sporo najróżniejszych rozwiązań, a wybór konkretnego zależy w dużej mierze od tego, jakie ograniczenia ruchowe będzie miała kierująca osoba. Przykładowo dość często wykorzystuje się mechanizmy pozwalające sterować pedałami hamulca i gazu za pomocą rąk oraz specjalne uchwyty montowane do kierownicy, co umożliwia jeżdżenie gdy ktoś ma problem z chodzeniem. Bardzo pomocne są też także rozmaite podpórki i uchwyty, pomagające przy wsiadaniu i wysiadaniu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „W jaki sposób dostosować można pojazd dla osób niepełnosprawnych”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.