Jakim sposobem są zbudowane głośniki basowe?

Product ID: 1244 Kategoria:

Megafony basowe działają praktycznie na takie samej zasadzie jak pozostałe przetwornice akustyczne. Całościowa różnica polega na tym, że przetwarzane są bardzo małe częstości dźwięku i wypada dostarczyć prawidłowo duży prąd ze wzmacniacza. W akustyce następuje taka zależność, iż im niższe pasmo tym znacznie więcej mocy potrzeba dostarczyć głośnikowi. Głośniki tego typu przeważnie odtwarzają dźwięki o częstości od 20Hz, chociaż zdarzają się też takie które wytwarzają jeszcze niższe pasmo.

A inne? Zobacz wygłuszenie kolumn. W owym czasie mówimy już o tak oznaczanych infradźwiękach, jakie wywołują drgania czy wibracje podłoża oraz wszystkich przedmiotów znajdujących się w pobliżu. Przy odpowiednio kolosalnej mocy taki głośnik potrafi bez problemu zniszczyć chociażby szyby w oknach czy uczynić pękanie ścian. Żeby zdobyć tak wąski aspekt pasma akustycznego użytkuje się dobre filtry przepustowe, ograniczające górną częstość akustyczną.

Mogą to być filtry zarówno aktywne, nie powodujące strat dźwięku i pasywne, podłączane wewnątrz kolumny. Musimy również zwrócić szczególną uwagę na aspekt odtwarzanych częstotliwości, ponieważ im lepszy zakres, tym lepsze rezultaty dźwiękowe usłyszymy. Ewidentnie nie wolno z tym zakresem przesadzać, albowiem jak będzie on za wysoki to w owym czasie zaczniemy słyszeć też odrobinę pośrednich tonów, a chodzi nam wyłącznie o te najniższe. Producent podaje też inne specjalne parametry, jakie mówią o tym, jak głośnik zachowuje się w danej obudowie. Można zastosować parę rodzajów skrzyń, jakkolwiek dwie najczęściej używane to zamknięta czy też z wylotem tzw. bas-reflex.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Jakim sposobem są zbudowane głośniki basowe?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.