Imponującej jakości kable optyczne HDMI FiberPro

Product ID: 657 Kategoria:

Światłowodowy kabel optyczny FiberPro, przeznaczony do pracy w systemach obsługujących sygnały 4K jest wysoce innowacyjny. Zaprojektowany według nowoczesnych standardów optyczny kabel HDMI umożliwia wysyłanie dużej ilości danych na dłuższe odległości, bez żadnych strat na jakości. Kabel optyczny hdmi jest w stanie obsługiwać wszystkie obowiązujące standardy i formaty obrazu, jakie mieszczą się w ramach specyfikacji HDMI 2.0. Abstrahując od tego, jaką długość ma kabel optyczny hdmi można dzięki niemu połączyć ze sobą dwa urządzenia, wysyłając sygnał High Dynamic Range, obejmujący szeroki gamut. Kabel FiberPro wykorzystuje do wysyłania danych audio – wideo szklane włókna światłowodowe, a do wysyłania napięcia 5V oraz danych kontrolnych – czystą miedź.

Taka konstrukcja kabla umożliwi uzyskanie świetnych właściwości instalacyjnych. Nie ma najmniejszych przeszkód w jakości przesyłanego sygnału a także w długości. Nie ma potrzeby także wykorzystywać zewnętrznego zasilania, jakie pojawia się przy pasywnych przewodach światłowodowych HDMI. Światłowód HDMI FiberPro przesyła najwyższej jakości sygnał 18 Gbps na odległość nawet do 100 metrów. Patrząc na to, że ten światłowód jest cienki, prościej można ułożyć go w korytach i w peszlach. Nie bez znaczenia dla jego wzorcowego działania pozostaje również imponująca odporność na zewnętrzne zakłócenia elektromagnetyczne. Z tego powodu każdy światłowód FiberPro może być używany tam, gdzie tradycyjne okablowanie nie sprawdza się.

4K to nowy standard jaki pojawia się przy wysyłaniu sygnału telewizyjnego, oferujący 4 razy wyższą rozdzielczość niż miało to miejsce przy formacie HD i Blu – ray. Znaczy to, że z odtwarzacza do odbiornika można wysłać znacznie więcej informacji. Zaawansowane zastosowanie nowoczesnych kabli zachęca do ich kupna. Jeszcze przed oddaniem do wykorzystania przewody tego typu są dwukrotnie przetestowane. Testy odbywają się pod kątem odpowiedniego wysyłania sygnału 18 gigabit na sekundę, a kabel testowany jest wyjątkowo rygorystycznym sygnałem.