Porady piłka nożna – Liga Mistrzów

Product ID: 54 SKU: SPOR061119A Kategoria:

Kto wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2019/2020?

W tym sezonie obserwujemy wyraźny spadek formy u czołowych drużyn europejskich. Dzięki temu, rozgrywki Champions League są dla nas dużo bardziej emocjonujące. Ciężko jednak wskazać zdecydowanych faworytów. Kto wygra Ligę Mistrzów w obecnym sezonie? Możemy wyodrębnić grupę kilku drużyn, która zdaje się mieć największe szanse.

Oni uchronili się przed kryzysem

Świetnie spisuje się obrońca tytułu, Liverpool. Ekipa Jurgena Kloppa w tym sezonie nie poniosła jeszcze porażki w lidze angielskiej i pewnie zmierza po mistrzostwo, mimo, że nie mamy jeszcze nawet połowy sezonu. Znacznie gorzej radzi sobie drugi półfinalista z ubiegłego sezonu, Tottenham. Kryzys nie dopadł także Juventusu Turyn, który mimo gry w kratkę pewnie punktuje w lidze włoskiej i marzy o podbiciu Champions League. O powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku powalczy także młody i ambitny Ajax Amsterdam. Czy ponownie uda im się załapać do czołowej czwórki?

Giganci europejskiego futbolu w kryzysie

Real Madryt, PSG, Bayern Monachium, FC Barcelona… to wielkie marki, które zawsze należy umieszczać w gonie faworytów do zwycięstwa w Champions League. W tym sezonie, wszystkie wymienione kluby mają jednak poważne problemy i raz za razem gubią punkty na podwórku krajowym. Oczywiście nie przekreśla to szans na triumf w Champions League. Ciężko jednak przewidzieć, kto wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2019/2020. Szczególnie, że w fazie pucharowej wystarczy tylko jeden gorszy występ, aby pożegnać się z marzeniami o trofeum.