Czy zamiana skrzyni biegów jest ciężka?

Product ID: 241 Kategoria:

Konstrukcja skrzyni biegów jest dosyć karkołomna. W jej obudowie możemy odkryć trzy wały: sprzęgłowy, kluczowy oraz pośredni. Moc silnika jest przekazywana na wałek sprzęgłowy, jaki przekazuję ją za pośrednictwem kół zębatych na wał okrężny. Na wale okólnym oraz głównym znajdują się następne koła zębate, odpowiadające za zmianę biegów. Pełny układ musi posiadać należyte smarowanie. Stosuje się do tego dobry olej przekładniowy. W starszych skrzyniach nieraz można było się spotkać z przełożeniem otwartym. Jest to wałek sprzęgłowy połączony z wałkiem głównym. Między nimi nie zachodzi żadna zmiana prędkości pracy układu. Dużo osób zastanawia się także, czym jest nadbieg.

Jest to mechanizm, jaki sprawia, że szybkość wałka głównego jest większa niż sprzęgłowego. Zdarzają się skrzynie, gdzie występuje więcej niż jeden nadbieg. Są one bardzo przydatne w samochodach, bowiem zapewniają długodystansową jazdę bez zmiany biegu oraz zminimalizowanie spalania samochodu – zapoznaj się z https://skrzyniezajac.pl. Ze względu na swoją budowę cały mechanizm waży około 40 kg. Większa część właścicieli wozów personalnych po zniszczeniu silnika bądź też skrzyni biegów uważa, iż pojazd nadaję się wyłącznie na złom. Nie powinniśmy zapominać, że w dzisiejszych czasach oba te podzespoły są częściami, jakie możemy zmienić w nieomal dowolnym warsztacie samochodowym. Jeżeli zdecydujemy się na osobistą wymianę skrzyni, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych szczegółów. Po pierwsze, gdzie taką skrzynię należy kupić.

Jeżeli posiadamy starszy samochód, nie będzie dla nas dochodowe kupno śmiałej skrzyni, gdyż jej cena ma prawo niewiele się różnić od całego samochodu. Nieraz w związku z tym warto rozejrzeć się po okolicznych szrotach, innymi słowy sklepach z używanymi częściami samochodowymi. Przed wymianą powinniśmy się zabezpieczyć w znaczną ilość rozmaitych kluczy nasadowych oraz oczkowych. Konieczny też może okazać się kanał. W co niektórych wozach zamiana skrzyni biegów bez kanału nie jest możliwa. Na wymianę powinniśmy poświęcić około dwóch dni. Jeśli posiadamy zdolności równe profesjonalnemu mechanikowi, czas ten będzie krótszy.