W jaki sposób zmienia się rynek pracy? Sprawdź zawody

Product ID: 984 Kategoria:

W okresach, kiedy tak właściwie bezrobocie rozszalało się na solidne, dużo zawodów, które jeszcze parę lat temu święciło triumfy, dziś pomału odchodzi w zapomnienie. Mowa tu w głównej mierze o jednostkach świadczących usługi typowo komercyjne. Wystarczy sięgnąć pamięcią dziesięć lat w tył.

Oryginalną furorę robiła wtedy praca w kafejkach internetowych czy prywatnych pracowniach szewskich. Można było również skorzystać z propozycji osiedlowych punktów prasowania bielizny (oznaczanych potocznie maglami). Co najistotniejsze, nie obowiązywała tam żadna, skomplikowana rekrutacja. Dziś, w dobie rozwoju sporych sieci handlowych i ogólnemu dostępowi do Internetu, praca w tych zawodach jest już tylko wspomnieniem. Aż trudno zaufać, iż całkiem niedawno praca w kawiarence internetowej była marzeniem wielu młodych ludzi. Wiązała się z prestiżem oraz szansą całkowicie niezłych zarobków.

W dzisiejszych czasach kawiarenek internetowych tyle, co kot napłakał. Internet ma praktycznie każdy. Korzystanie z magla lub szewca przestało się najzwyczajniej w świecie opłacać. Wysokość płac niezwykle niejednokrotnie namawia nas do zaciskania pasa i nikomu nie przyszłoby do głowy, by resztę oszczędności wydawać na prasowanie pościeli w przeznaczonych do tego punktach. Okazje na dzisiejszym rynku pracy mają nieliczni – sprawdź Rekrutacja Jednorazowa. Mowa tutaj przede wszystkim o tych zawodach, które okupowane są przez tłumy wytrwałych „poszukiwaczy”.

Dziś sporym powodzeniem cieszą się w głównej mierze zawody ściśle powiązane z współczesnymi technikami. Praca na jednym z tego rodzaju stanowisk łączy się z ogromnym prestiżem, a przy okazji niewymiernymi korzyściami materialnymi. Zjawiskiem jest, że dzisiaj większości z nas fantazjuje się praca za biurkiem. Po pierwsze jest mnóstwo odpowiedniej płatna niż fizyczna, a po drugie nie jesteśmy narażeni na trud.

Mimo to pracę na jednym z najatrakcyjniejszych stanowisk udaje się zdobyć tym nielicznym. „Przeciętnemu Kowalskiemu” do szczęścia starczyć musi praca sezonowa (gdyż tego typu ogłoszeń można odkryć najwięcej), ewentualnie w telemarketingu czy też sprzedaży bezpośredniej. Nie jest to może najgorsze wyjście z sytuacji, gdyż przedstawiciele tych profesji umieją w ciągu miesiąca zarobić całkowicie godziwą sumkę.

Reasumując, szansa na odnalezienie zatrudnienia bezsprzecznie jest, jednak sporo zależy od szczęścia, a w głównej mierze od tego, w jakim zawodzie poszukujemy pracy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „W jaki sposób zmienia się rynek pracy? Sprawdź zawody”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *