Marketing dla dzieci oraz rodziny – przydatne dodatki z logo firmy

Product ID: 129 Kategoria:

Dzieci są w najwyższym stopniu podatne na działanie reklamy. Dzieje się tak dlatego, że bezkrytycznie akceptują wszystko to, co spostrzegają na ekranie telewizora. Są przy tym zajmujące świata oraz nie potrafią odróżnić fikcji od rzeczywistości. Jeżeli więc w spocie reklamowym widzą szczęśliwych rówieśników bawiących się jakąkolwiek zabawką, natychmiastowo też chcą ją posiadać. Myślą, że posiadanie danej rzeczy spowoduje, że upodobnią się do śmiałków reklamy. Będą miały wielu przyjaciół, rodzice będą się z nimi bawić, zawsze będzie ładna pogoda oraz ich marzenia się spełnią. Zawodowcy od marketingu całkowicie zdają sobie sprawę z takich mechanizmów, jakie warunkują zachowanie młodego człowieka.

Wiedzą, że jeżeli w reklamie padnie hasło, że wszyscy coś robią, na przykład jedzą chipsy lub że jedynie pionierami bawią się Barbie, to każdy młody człowiek natychmiast zapragnie reklamowanego artykułu – tu przypomnieniem mogą być gadżety rodzaju długopisy z nadrukiem. W ostateczności nie może być gorszy od innych, chce przynależeć do grupy. Zostać w pewnym sensie wtajemniczonym. Dlatego tak ważne jest uczenie dziecka od najmłodszych lat świadomego odbierania mediów, w tym także reklamy. Familia to motyw, jaki w szeregu przypadków pojawia się w reklamie. Twórcy spotów czy plakatów korzystają tu z naszych mocno zakorzenionych mniemań oraz systemu wartości, jaki wyznaje większość ludzi. Naturalnie każdy chce, by jego rodzina była szczęśliwa.

Dlatego będzie starał się zapewnić jej jak najlepsze warunki, karmić najzdrowszymi produktami oraz kupować towary z najwyższej półki. Reklama wykorzystuje te nasze pragnienia. Na ekranie bądź plakacie zauważamy w szeregu przypadków grupy nienagannie ubranych osób, jakie dzięki jakiemuś artykułowi są ze sobą blisko połączone. Mamy prawo to dostrzec na przykład w reklamach herbat czy soków, gdzie ujawnia się nam kilka pokoleń, jakie nadzwyczajnie dogadują się przy filiżance ukochanego napoju. Sytuacja ta jest możliwa właśnie dzięki wspaniałemu aromatowi oraz smakowi praktycznej marki herbaty. Szczęście rodzinne mogą także dać określone słodycze, których jedzenie łączy rodziców oraz dzieci. W następnej kolejności w sklepie wybierzemy właśnie te towary, bo jakkolwiek każdy z nas chce przyjemnie spędzać czas w gronie najbliższych.