Tworzenie ogrodu – zadbaj o zabawę

Product ID: 711 Kategoria:

Dla nowicjusza w dyscyplinie projektowania, zakładania i pielęgnacji ogrodu, może to być niezmiernie karkołomna oraz poważna inwestycja. Zaczynamy od skompletowania wszelkich niezbędnych informacji, jesteśmy w stanie radzić się znajomych, skorzystać z poradników o ogrodnictwie i zasięgnąć informacji w sieci. Na początek powinniśmy wskazać jakie będzie oświetlenie naszego ogrodu, skąd będzie padało światło oraz jakie natężenie będzie godzin słonecznych w związku do tych w cieniu. Na domiar tego należy określić jaką funkcje będzie pełnił skonstruowany przez nas ogród, czy będzie to ogród ozdobny, warzywny, owocowy, wypoczynkowy oraz w zależności od zastosowania ogrodu dobieramy należyte rośliny. Przy wyborze roślin należy się również zastanowić nad tym jak dużo czasu chcemy dedykować naszemu ogródkowi oraz na ile jesteśmy w stanie zająć się zasadzonymi roślinami.

Wypada nanieść plan stworzonego przez nas ogrodu na papier w trafnej skali z uwzględnieniem roślin jakie mają się w nim odnajdować oraz ewentualnych ścieżek i budowli ogrodowych – rekomendujemy też baseny ogrodowe – imponująca rozrywka w dowolnym ogrodzie. Pierwsze lata z życia naszych roślin są bardzo ważne, rośliny wtenczas potrzebują godziwego nawadniania oraz nawożenia. Jeżeli w naszym ogrodzie posadziliśmy młode drzewka, należy je obić palikami, by uniknąć przechylania się na wietrze oraz w innych sytuacjach pogodowych. Podstawą jest odpowiednie podlewanie, żeby rośliny się ukorzeniły oraz przyjęły.

Po pewnym czasie po około roku od założenia ogrodu, możemy rozpocząć rośliny nawozić, uważając równocześnie by ich nie spalić, ponieważ są jeszcze niezwykle delikatne. W kolejnym sezonie możemy również zająć się już obumarłymi bądź też zbyt rozrośniętymi gałęziami i krzewami i poprzycinać niesforne detale. Przycinając gałęzie oraz krzewy roślina zyskuje siły oraz wypuszcza młode oraz zdrowe pędy. Trawnik jest miejscem o które należy w ogrodzie poprawnie zadbać. Kosimy trawę regularnie nie dopuszczając do pokładania się źdźbeł, po pewnym czasie po każdym koszeniu nawozimy trawnik specjalnymi mieszankami do traw.