W jaki sposób zasilana jest taśma LED?

Product ID: 462 Kategoria:

Taśmy LED to elastyczne paski wykonane z tworzywa sztucznego. Na ich powierzchniach znajdują się diody oraz tranzystory odpowiedzialne za przesyłanie energii. Całość jest zasilana z pomocą zasilacza o stałym napięciu. Pełni on niezwykle istotną rolę, ponieważ przekształca napięcie 230V z sieci na napięcie 12V lub 24V potrzebne do prawidłowej pracy oświetlenia.

W przypadku pojedynczych taśm LED o długości kilku metrów, podłączenie zasilacza jest niezwykle proste. Jeśli układ składa się z bardzo długich listew, zasilacz powinien być podłączony w takim miejscu, aby równomiernie rozprowadzić energię, co jest potrzebne do uzyskania równego natężenia światła.

Wybierając dobry zasilacz mamy pewność, że tasma LED będzie odznaczać się bezpieczną i energooszczędną pracą. Sam zasilacz jest podłączony do sieci. Możemy skorzystać z tradycyjnego podłączenia do kontaktu lub podpiąć zasilacz bezpośrednio do puszki. W drugim wariancie warto skorzystać z pomocy elektryka, aby uzyskać gwarancję optymalnego działania.