Energetyczne świadectwo – jak można je zrobić

Product ID: 1502 Kategoria:

Od pewnego czasu duży nacisk kładzie się na tematy związane z oszczędzaniem energii, i to na wielu różnych płaszczyznach. Jednak z nich to budownictwo, a dokładniej sprawdzenie, jakie zapotrzebowanie na energię mają różnego rodzaju obiekty i budynki. A zapotrzebowanie to może się bardzo różnić, zależnie od tego, z jakich materiałów postawiono dany budynek i jak do wykończono. Zaizolowanie ścian dobrą izolacją termiczną i założenie okien o dużej szczelności parę razy nawet może zmniejszyć rachunki za grzanie, czyli będzie się o co starać.

Obecnie każdy obiekt posiadać musi odpowiedni certyfikat energetyczny, jaki jest wykonywany na podstawie szczegółowego audytu. Sporo osób być może będzie zainteresowanych, Gdzie uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej, kto może je przeprowadzić i jaki będzie koszt. Takimi audytami zajmują się osoby mające niezbędne umiejętności oraz są uprawnione do ich wykonywania. Cena certyfikatu jest uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim wpływ na to będzie miał wiek i rozmiar budynku, im posiada on więcej lat tym trzeba się liczyć z wyższą opłatą. W większych miastach ceny również mogą być nieco zwiększone, lecz tu już nie ma takich dużych różnic. Na niewielki garaż czy mieszkanie bez problemów starczy kwota około trzystu złotych, ale przy budynków wielorodzinnych liczyć się trzeba z wydatkiem nawet paru tysięcy.

A świadectwo energetyczne dla starych budynków jest konieczne, na przykład jeśli ktoś zamierza swoją nieruchomość sprzedać. Bez takiego zaświadczenia nie da się podpisać notarialnego aktu, gdyż jest to wymagane przepisami. Jeżeli ktoś nie posiada takiego świadectwa, to naraża się na grzywnę, która czasem wynosi nawet 5 tysięcy. Takie same konsekwencje będą wyciągane w stosunku do właścicieli, którzy podali podczas certyfikowania błędne informacje. Samo przeprowadzenie audytu nie powinno zająć więcej niż tydzień czy dwa, a otrzymany dokument ma ważność przez następne dziesięć lat.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Energetyczne świadectwo – jak można je zrobić”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.